پلاگین چیست و چه کاربردی دارد؟

پلاگین چیست و چه کاربردی در وردپرس دارد؟

پلاگین ها کاربردهای زیادی در وردپرس دارند و وبسایت وردپرسی بدون پلاگین هیچ کاربرد و استفاده خاصی نخواهد داشت .

در واقع پلاگین ها نرم افزارهایی هستند که شامل توابع و کدهای PHP هستند که با اضافه شدن به سایت قابلیت های جدیدی به وبسایت شما اضافه میکنند .

زبان برنامه نوبسی پلاگین PHP هستند و توسط برنامه نویسان حرفه ای نوشته می شوند ، پلاگین ها کار را برای کاربران بسیار راحت می کند و این امکان را به مدیران سایت و وبمستران می دهد که بدون داشتن هیچ گونه دانش برنامه نویسی هرگونه امکاناتی که می خواهند و نیاز دارند را به وبسایت خود اضافه کنند .

پلاگین چیست و چه کاربردی دارد؟

به زبان خیلی ساده با نصب هر پلاگین یک امکان به سایت شما اضافه می گردد .

در دنیای وب بیش از میلیون ها پلاگین یا افزونه وجود دارد که شما می توانید از آنها استفاده کنید .

 

افزونه ها در دونوع رایگان و پولی وجود دارند ، که برخی از افزونه ها مانند افزونه Yosat Seo هم نسخه ی رایگان و هم نسخه ی پریمیوم دارد که قطعا نسخه ی پریمیوم دارای امکانات به مراتب بالاتر و بهتری نسبت به نسخه رایگان است .

 

افزونه های خطرناک و ویروسی

نباید این موضوع را فراموش کنیم که باید به این مطلب هم دفت کنیم که به دلیل وجود تعداد بالای پلاگین های وردپرس باید در استفاده از آن ها در وبسایت خودمان دقت کنیم ، زیرا ممکن است این افزونه ها دارای کدهای مخرب و ویروسی باشند و باعث ایجاد صدمات و مشکلات جدی برای وبسایت شما شوند .

 

کندی و اختلال در عملکرد صحیح سایت

یکی دیگر از موارد مهمی که بسیاری از افراد به آن دقت نمیکنند افراط در اسنفاده از افزونه ها می باشد ، به عنوان مثال یک طراح یا یک مدیر وبسایت با نصب کردن تعداد بالای افزونه در وبسایت خود و یا حتی استفاده از پلاگین های غیرمطمئن باعث ایجاد کندی و اختلال در عملکرد صحیح وبسایت می شود .

بسیاری این افزونه ها دارای کدهای مخرب هستند که ممکن است باعث ایجاد مشکلات جبران ناپذیری در وبسایت شما شوند ، پس این نکته مهم را فراموش نکنید .

 

در مقاله بعدی سعی می کینم لیستی از معروف ترین و محبوب ترین افزونه های وردپرسی را برای شما عزیزان آماده کنیم .

درباره‌ی آرش احمدی

حتما ببینید

چگونه سرعت وردپرس خود را افزایش دهیم

افزایش سرعت وردپرس و تاثیرات مثبت آن(بخش دوم)

افزایش سرعت وبسایت یکی از عوامل مهمی است که می تواند باعث ایجاد رضایت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *