افزایش سرعت سایت

افزایش سرعت وردپرس و تاثیرات مثبت آن (بخش اول)

افزایش سرعت سایت ، باعث ایجاد حس خوب و مثبتی در کاربران سایت شما خواهد شد و همچنین تاثیرات مثبتی بر سئو وبسایت شما خواهد داشت .

موارد زیادی هستند که باعث افزایش سرعت سایت وردپرسی شما می شوند که در این مقاله قصد داریم تا به صورت کامل به آنها بپردازیم .

گوگل طی مقاله ای در سال ۲۰۱۰ اعلام کرد که سرعت وبسایت و سرعت بارگزاری سایت یکی از عوامل موثر و بهبود بخش در سئو سایت می باشد ، بنابراین صاحبان سایت باید به این موضوع دقت کافی داشته باشند و همواره آن را مورد بررسی قرار دهند .

 

برای درک بهتر این مطلب خود را جای کاربران خود قراردهید ، اگر سایتی را مشاهده و بازدید نمایید که از سرعت لود مناسبی برخودار نباشد قطعا آن وبسایت را ترک می کنید و اگر مجبور باشید که آن سایت را ترک نکنید قطعا حس خوبی بابت بازدید آن سایت به شما دست نخواهد داد .

افزایش سرعت سایت
راههای افزایش سرعت وردپرس

به صورت کامل به بررسی مواردی که باعث افزایش سرعت سایت شما می شود می پردازیم :

۱ – انتخاب هاست مناسب و قدرتمند

انتخاب هاست یکی از اصلی ترین عوامل برای افزایش سرعت سایت شما می باشد زیرا درخواست هایی از جانب وبسایت شما مبنی بر مشاهده یک صفحه خاص به سرور و دیتابیس شما ارسال می شود توسط سرور هاست شما بررسی می شود و اگر هاست شما از قدرت کافی برخوردار نباشد ، سرور شما در پاسخ گویی کند خواهد بود و باعث کندی سایت شما می شود .

یکی از بهترین راه ها برای حل این مشکل استفاده از هاست مخصوص وردپرس می باشد که توسط برخی از سرویس دهندگان هاست ارائه می شود .

زیرا این هاست ها مناسب برای وردپرس می باشد و برمبنای وردپرس بهینه شده اند .

 

۲ – استفاده از تصاویر مناسب و با حجم کم جهت بارگذاری در سایت :

یکی دیگر از راهکارهای افزایش سرعت سایت ، استفاده از تصاویر با حجم کم است ، این کار باعث می شود تا حجم درخواست های ارسال شده به سرور شما تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کند که این مسئله تاثیر مثبتی در افزایش سرعت سایت شما دارد .

 

۳ – استفاده از CDN :

شاید شما اطلاعاتی در باره CDN نداشته باشید ، این سرویس در واقع کار انتقال محتوای شما به سرورهای مختلف را بر عهده دارد .

به عنوان مثال شما هاست آلمان تهیه می کنید ، که در این صورت سایت برای کاربران ایرانی با کمی افت سرعت لود می شود که در این صورت سرویس CDN به کمک شما خواهد آمد .

درصورت اتصال سایت به CDN ، کاربر زمانی که سایت شما را بازدید کند ، سایت شما در نزدیکترین سرور محل سکونت او برایش لود می شود که باعث افزایش سرعت لود سایت شما می شود .

 

در مقاله بعدی که بخش دوم این مقاله خواهد بود راهکارهای مخصوص وردپرس را مورد بررسی قرار می دهیم .

درباره‌ی آرش احمدی

حتما ببینید

چگونه سرعت وردپرس خود را افزایش دهیم

افزایش سرعت وردپرس و تاثیرات مثبت آن(بخش دوم)

افزایش سرعت وبسایت یکی از عوامل مهمی است که می تواند باعث ایجاد رضایت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *